Vojna proti tobaku
Cena:
8,00€
Knjiga se začne s stavkom: “Vojna proti tobaku je zgodba o ljubezni, ki se sprevrže v sovraštvo. Tobak, rastlina, ki jo je Krištof Kolumb prinesel v Evropo, je še nedavno nastopal kot znamenje modernosti, dinamičnosti, celo emancipacije, dandanes pa je predmet zavračanja, legalnega pregona in – še več – sredstvo, s katerim se posameznik izobči iz družbe klenih, zdravih, humanih nekadilcev.”
Avtor se loteva razlogov, ki so jih navajali za in proti tobaku, preučevanja verodostojnosti znanstvenih izsledkov, ki jih uporabljajo kot argument tako nasprotniki kot zagovorniki kajenja in se naposled loti tematizacije presežka, ki je v odnosu do tobaka; presežka, ki dovoljuje pojmovanje tobaka kot indikatorja mentalnega stanja družbe. Preganjanje tobaka in kajenja se je ujelo z diskurzom, v katerem prevladujejo ideali vitalnega telesa, popolnega zdravja, mentalne samorealizacije in uspeha na eni strani ter nenehnega občutka ogroženosti na drugi.
Če sklenemo z avtorjem: “Vizija sveta brez tobaka ni brez čara; vendar bi se lahko izkazalo, da je njegov preveč čisti zrak bolj toksičen od dima.”
Podobni izdelki
-
Kontingenca, hegemonija, univerzalnost
25,00€Izvirna cena je bila: 25,00€.20,00€Trenutna cena je: 20,00€. -
Kritika kompetence
20,00€Izvirna cena je bila: 20,00€.16,00€Trenutna cena je: 16,00€. -
Ideja socializma
20,00€Izvirna cena je bila: 20,00€.16,00€Trenutna cena je: 16,00€. -
Demokracija kot glagol
20,00€Izvirna cena je bila: 20,00€.16,00€Trenutna cena je: 16,00€. -
Brez predmeta
15,00€ -
UTD v Sloveniji
15,00€







Utelešeni um
Postdemokracija
O revoluciji
Logika živega
Ljudje kot sredstva
Modra in Rjava knjiga
Ponovno izumljanje socialnega
Proti znanosti